Aktualności

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniu 17 października odbyła się konferencja zorganizowana z okazji jubileuszu 30 - lecia utworzenia Przedborskiego Parku Krajobrazowego.Wzięli w niej udział przedstawiciele: władz samorządowych województwa, powiatów i gmin, Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi i Kielcach, Lasów Państwowych, szkół z terenu PPK, przedstawiciele parków krajobrazowych wchodzących w skład Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego oraz osoby związane z Przedborskim Parkiem Krajobrazowym.

Na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy 13 października odbył się XII Ekologiczny Hubertus Łęczycki.

Z okazji Dnia Drzewa który przypada 10 października w OT NPK w Moszczenicy zorganizowano kilka działań z przedszkolakami i młodzieżą szkolną.

28 września na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu odbywały się główne uroczystości związane z regionalnymi obchodami Światowego Dnia Turystyki.

W dniu 28 września odbył się kolejny, coroczny już rajd rowerowy po terenie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Uczestnikami rajdu byli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smardzewicach.

 21 września, w jeden z ostatnich dni lata 2018 r.odbył się rajd rowerowy "Szlakiem królewskich łowów Kazimierza Wielkiego". 36 uczestników rajdu ze Szkoły Podstawowej w Przedborzu wraz z opiekunami i przewodnikami parkowymi ruszyli trasą wiodącą do Skotnik położonych w dolinie rzeki Pilicy, tuż przy granicy Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

Jak co roku Odział Terenowy Nadpilicznych Parków Krajobrazowych zorganizował Dni Otwarte. Tegoroczna edycja odbyła się dnia 10 września.

14 września 2018 młodzież z III LO im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim uczestniczyła w warsztatach terenowych na Murowańcu.

W dniu 15 września odbył się 19 Piotrkowski Rodzinny Rajd Rowerowy którego OT NPK był współorganizatorem. Za całość imprezy odpowiadał PTTK oddział w Piotrkowie.

2018 09 12 140224
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rajdzie rowerowym pod nazwą "Szlakiem królewskich łowów Kazimierza Wielkiego".

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button