Aktualności

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Trzeci weekend marca skupił w Łodzi przedstawicieli branży turystycznej z całej Polski i z zagranicy. Wystawcy prezentowali w hali Expo atrakcje turystyczne, historyczne i przyrodnicze regionów, do których warto wybrać się na wypoczynek. Tradycyjnie nie zabrakło ciekawych wykładów globtroterów oraz specjalistów z branży turystycznej. Wystawcy prześcigali się w pomysłach na aranżację stoisk, zachęcali do ich odwiedzenia licznymi konkursami oraz ciekawostkami. Targi to znakomita okazja do wymiany doświadczeń oraz podpatrywania dobrych rozwiązań.

W dniach 16-18.03.2018 roku odbędzie się XXIV edycja Targów - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR.
Zapraszamy na stoisko nr 42, na którym zaprezentowane zostanie dziedzictwo kulturowe parków krajobrazowych województwa łódzkiego. Na miejscu okazja by poznać atrakcje turystyczne i przyrodnicze województwa, liczne gry i konkursy z nagrodami .

Od kilku dni obserwuje wyraźny już przelot ptaków, niektóre pojawiają się u nas tylko na przelocie, inne zostają u nas na okres lęgów a jeszcze inny odlatują od nas po spędzonej u nas zimie. Na zbiorniku Sulejowski również widać wyraźne poruszenie wśród ptaków.

Podczas kontroli pomnikowych drzew w Spalskim Parku Krajobrazowym i jego okolic dokonano pomiarów kilku wyjątkowo okazałych drzew.

Mamy już luty i przyroda dobrze już wie, że zbliżamy się nieuchronnie do wiosny, mimo, że za oknem ponownie zima o sobie daje znać pierwsze zwiastuny wiosenne można już spotkać.

 

W ramach ogólnopolskiej akcji "Ptakoliczenia" odbyły się wycieczka na terenie siedziby Odziały Terenowego Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy.

W tym roku w ramach ogólnopolskiej akcji „Ptakoliczenie” koordynowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków Odział Terenowy Nadpilicznych Parków Krajobrazowych zorganizował wycieczki w Sadykierzu i Rzeczycy przy współpracy ze szkołą Podstawową w Rzeczycy oraz wycieczkę otwartą w Sulejowie.

27 stycznia 2018 roku już po raz XXI Oddział PTTK w Żarnowie wraz z  Urzędem Gminy Aleksandrów oraz Szkołą Podstawową im. T. Kościuszki w Aleksandrowie zorganizowali w 155 letnią rocznicę  Rajd  Szlakiem Powstania Styczniowego.

Z żalem zawiadamiamy że po długiej chorobie odszedł nasz kolega i przyjaciel dr Bogusław Soszyński (1947-2018).

Jak co roku w styczniu odbył się Monitoring Zimujących Ptaków Wodnych (MPZW). Jest to akcja ogólnopolska, która w dużej mierze opiera się na wiedzy i doświadczeniu lokalnych organizacji i instytucji ornitologicznych, które mniej lub bardziej regularne zimowe liczenia tej grupy ptaków prowadzą nieraz od kilku dekad.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button