Aktualności

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Rozpoczyna się nowy sezon turystyczny. Pogoda sprzyja organizacji różnych form turystyki m.in. organizacji spływów kajakowych po rzece Rawce.
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego - Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego informuje, iż z dniem 1 stycznia 2012 r. weszła w życie
Ustawa z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.

RAJD KONWALIOWY NADZWYCZAJ UDANY…..

W niedzielę 19 maja 2019 r. ilość chętnych zaskoczyła wszystkich. Na starcie dorocznego wiosennego rajdu konwaliowego stawiło się tak wielu rowerzystów, że nie dla wszystkich starczyło okolicznościowych koszulek, znaczków, kubków z konwaliową symboliką rajdu, karteczek na zapisy, a w dalszej konsekwencji – pieczonych kiełbasek regeneracyjnych i chleba do nich, wzmacniającego kondycję!  

Fundusze Europejskie – odpowiednio zazielenione…

W dniach 10-11-12 maja br. zielone brygady z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego uświetniały majowe pikniki w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Działo się to w Łowiczu, gdzie działał Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, w Zduńskiej Woli – Oddział Terenowy Sieradzkich Parków Krajobrazowych i w Tomaszowie Mazowieckim – Oddział Terenowy Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Uczestnicy pikników, którzy dotarli do naszych stoisk mogli wziąć udział w ekscytujących konkursach, w których nagrodami były parkowe wydawnictwa oraz sadzonki drzew i krzewów w obfitości i różnorodności nie mającej sobie równych! Można było zatem wygrać, zabrać ze sobą, a potem posadzić: kasztanowce, lipy, jesiony, graby, wiązy, buki, brzozy, klony polne, sosny, cisy, modrzewie, limby, cypryśniki, metasekwoje, ligustry, jaśminowce, czeremchy, głogi, śnieguliczki, bukszpany. Sadzonki te przekazano w ramach akcji 100 tysięcy drzew na 100-lecie Województwa Łódzkiego.

„Skąd się biorą dziury w serze?” – zastanawiał się kiedyś poeta.

„Skąd się biorą śmieci w lesie?” – zastanawiali się młodzi sprzątacze Lisnej (gm. Kowiesy), położonej w Bolimowskim Parku Krajobrazowym, gdy w sobotę, 27 kwietnia br. po raz czwarty sprzątali swą urokliwą wioskę, wyciągając z rowów i okolicznych lasów i ładując do przepastych worów liczne dowody na istnienie cywilizacji. Wieś Lisna desperacko pretenduje do miana „czystej wsi” i anonsuje to przydrożną tabliczką. Nie jest to sprawa łatwa. Wymaga nieustającej walki z wrogiem podstępnym, złośliwym, wszechobecnym, rozproszonym i niewidzialnym.

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym Rajdzie Rowerowym Konwalia, który odbędzie się 19 maja 2019 roku.

W dniu 05.04.2019 r. w Nadleśnictwie Radziwiłłów w oddz. 248 b leśnictwa Puszcza Mariańska, odbyło się coroczne sadzenie lasu. Uczestniczyło w nim 45 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Puszczy Mariańskiej wraz z opiekunami oraz przedstawiciele Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Tegoroczne sadzenie lasu w Nadleśnictwie Skierniewice odbyło się 5 kwietnia.  W Leśnictwie Kaczew w oddziale 129a na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego wydarzenie rozpoczął nadleśniczy Hubert Kania. Odsłonięto kamień poświęcony temu wydarzeniu i obchodom 95-lecia Lasów Państwowych. Następnie leśniczy Leszek Kaczmarczyk poinstruował zebranych jak właściwie powinno odbywać się sadzenie z użyciem kostura.  
W tegorocznym sadzeniu lasu w Nadleśnictwie Skierniewce więzili udział: wójt gminy Skierniewice, prezydent miasta Skierniewice, uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. B Prusa w Skierniewicach, uczniowie technikum leśnego z Tomaszowa Mazowieckiego, pracownicy Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach, pracownicy Oddziału Terenowego BPK  i nadleśnictwa, lokalne media.

4 kwietnia 2019 roku Pracownicy Oddziału Terenowego Bolimowskiego Parku Krajobrazowego we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej zorganizowali wydarzenie edukacyjne pod nazwą "Dzień Bobra".

30 marca 2019 r. Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego oraz Muzeum w Nieborowie i Arkadii zorganizowało drugą „Noc sów” w Nieborowie. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie wydarzeniem, postanowiliśmy spotkać się po raz kolejny.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button