ZŁOTA PINEZKA Map Google dla Bolimowskiego Parku Krajobrazowego

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

„Na Mazowszu piasek i sosny

Horyzontu szeroka rzeka…” – śpiewali kiedyś Trubadurzy.

O piosence zapomniano, krajobraz mazowiecki pozostał. W Bolimowskim Parku Krajobrazowym widać go jak na dłoni: „piasek i sosny” starej Puszczy Bolimowskiej w północnej części Parku, „szeroka rzeka horyzontu” - w południowej. Ten prosty krajobraz wciąż przyciąga, urzeka i zachwyca ! Najlepiej świadczy o tym zainteresowanie turystów, wędrowców i obieżyświatów. Ich internetowe opinie sprawiły, iż Bolimowski Park znalazł  się w gronie pięciu najlepiej notowanych przez Google Map parków krajobrazowych Polski ! Zaowocowało to prestiżową „ZŁOTĄ PINEZKĄ” !  

Poniżej:

Tekst opracowany przez Google Map oraz relacja fotograficzna z „oswajania” Pinezki z urodą Bolimowskiego Parku Krajobrazowego w przepięknych okolicznościach Arkadyjskiego Ogrodu (Oddział Muzeum w Nieborowie i Arkadii) – autorka zdjęć – Beata Michalczyk. 

 

Złota Pinezka Map Google dla Bolimowskiego Parku Krajobrazowego

15 wyróżnień dla parków narodowych i krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody

 BMI 4155aa

Piętnaście parków narodowych i krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody zostało laureatami Złotych Pinezek. Google przyznaje to wyróżnienie na podstawie opinii użytkowników Map. W województwie łódzkim statuetkę otrzymuje Bolimowski Park Krajobrazowy. To już druga odsłona projektu - dwa lata temu, z okazji 15. urodzin Map Google, nagrodzonych zostało  16 atrakcji turystycznych - po jednej w każdym z województw.

Każdego dnia w Mapach Google publikowanych jest ponad milion opinii. W ciągu ostatnich 3 lat liczba recenzji, ocen i zdjęć dodanych do Map wzrosła ponad dwukrotnie. Opinie Google to skarbnica wiedzy o lokalnych miejscach - szczególnie gdy odkrywa się te nowe. Dzięki nim użytkownicy mogą łatwiej znaleźć różnorodne atrakcje czy firmy, które najbardziej odpowiadają ich potrzebom lub wybrać taką destynację, która pozwoli im odpocząć tak, jak lubią. I to właśnie na podstawie ocen i opinii użytkowników Map Google wyłoniono tegorocznych laureatów Złotych Pinezek.

BMI 4098aa

Bolimowski Park Krajobrazowy na liście laureatów

Piękno polskiej natury zachwyca swoim bogactwem i różnorodnością. W Polsce mamy obecnie 23 parki narodowe, ponad 120 parków krajobrazowych i niemal 1500 rezerwatów przyrody. Często to ostatnie już miejsca występowania wielu zagrożonych i ginących gatunków roślin i zwierząt, ale także tradycji historycznych, etnicznych oraz kulturowych. Perły polskiej przyrody doceniają użytkownicy Map Google, którzy odwiedzają parki i rezerwaty oraz dzielą się swoimi wrażeniami. Na bazie ich ocen i opinii, Google przyznał 15 statuetek - po pięć dla parków narodowych, parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody.

W województwie łódzkim Złotą Pinezkę otrzymuje Bolimowski Park Krajobrazowy. Położony jest między miastami: Skierniewice, Łowicz, Bolimów, Żyrardów, Rawa Mazowiecka, i obejmuje obszar ponad 23 tysięcy ha. Ponad 60 % powierzchni parku stanowią lasy, w tym licząca ok.  10 tysięcy ha Puszcza Bolimowska. Wędrując lub przemierzając las rowerem można podziwiać śródleśne polany, będące pamiątką po osadnictwie puszczańskim (budnictwie). Teren parku przecina malowniczo meandrująca rzeka Rawka - rezerwat przyrody. Samodzielne poznawanie parku umożliwiają liczne szlaki rowerowe i piesze wyposażone w tablice turystyczno-edukacyjne, terenowe miejsca odpoczynku dla turystów oraz mapę dostępną również na urządzenia mobilne. W okolicy działają obiekty agroturystyczne i noclegowe, których wykaz można znaleźć na stronie www.parkilodzkie.pl. Pracownicy parku służą telefoniczną informacją turystyczną oraz bezpłatnymi wydawnictwami. Ocena 4,6 ***** na podstawie 5 870 opinii.

logotypy_lodzkie_2022_bolimowski_pk.jpg

 

 

Laureaci Złotych Pinezek Map Google w 2022 roku

 

       PARKI NARODOWE

       PARKI KRAJOBRAZOWE

       REZERWATY PRZYRODY

●     Karkonoski Park Narodowy
       (woj. dolnośląskie)

●     Ojcowski Park Narodowy
       (woj. małopolskie)

●     Pieniński Park Narodowy
       (woj. małopolskie)

●     Słowiński Park Narodowy
       (woj. pomorskie)

●     Bieszczadzki Park Narodowy
       (woj. podkarpackie)

●     Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego
       (woj. śląskie)

●     Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy
       (woj. małopolskie)

●     Kaszubski Park Krajobrazowy
       (woj. pomorskie)

●     Ślężański Park Krajobrazowy
       (woj. dolnośląskie)

●     Bolimowski Park Krajobrazowy
       (woj. łódzkie)

●     Rezerwat przyrody Wąwóz Homole
       (woj. małopolskie)

●     Rezerwat przyrody Kadzielnia
       (woj. świętokrzyskie)

●     Rezerwat przyrody Wodospad Wilczki
       (woj. dolnośląskie)

●     Rezerwat przyrody Kępa Redłowska
       (woj. pomorskie)

●     Rezerwat przyrody Skamieniałe Miasto
       (woj. małopolskie)

 

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom tego wyjątkowego wyróżnienia, które jest odzwierciedleniem docenienia piękna polskiej natury przez tysiące użytkowników Map Google. Bogactwo i różnorodność przyrody, mnogość szlaków zarówno dla miłośników pieszych wędrówek, jak i rowerowych wycieczek oraz świetna infrastruktura miejsc, to tylko niektóre z zalet parków i rezerwatów dostrzeżonych przez użytkowników. Mamy nadzieję, że Złote Pinezki będą również inspiracją do planowania wypoczynku i odwiedzin właśnie tych i im podobnych zielonych miejsc w Polsce. Użytkowników zachęcamy do korzystania z opinii, i dzielenia się z innymi cennymi wskazówkami, ciekawymi informacjami czy pięknymi zdjęciami  - mówi Elżbieta Różalska z Google Polska.

Opinie z pierwszej ręki, by odkrywać tak, jak się lubi

Mapy Google nie tylko pomagają użytkownikom dotrzeć w wybrane miejsce, ale pozwalają również dzielić się swoimi opiniami i zdjęciami. Są one bardzo pomocnym źródłem informacji dla osób odwiedzających dane miejsce lub dla tych, którzy dopiero szukają inspiracji, aby spędzić wolny czas tak, jak lubią. W opiniach znaleźć można między innymi informacje o dostępności parkingów, warunkach na szlakach, a także np. wskazówki czy w danym miejscu można spacerować z dziećmi w wózku lub zabrać na wyprawę psa. W Mapach Google użytkownicy mogą także wyszukiwać z uwzględnieniem treści opinii. Wystarczy  wpisać frazę “park krajobrazowy kajaki”, aby pojawiła się informacja, w których parkach krajobrazowych funkcjonują spływy kajakowe.

Opracowanie: S.Pytliński, A. Pruszkowska, Google Map