Druga Noc Sów w Bolimowskim Parku Krajobrazowym – relacja

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

30 marca 2019 r. Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego oraz Muzeum w Nieborowie i Arkadii zorganizowało drugą „Noc sów” w Nieborowie. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie wydarzeniem, postanowiliśmy spotkać się po raz kolejny.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20.00  prelekcją poprowadzoną przez Kingę Nowak – starszego specjalistę ds. edukacji OT BPK – podczas której omówiono:
– obecność i znaczenie sów w kulturze,
– budowę i wygląd sów,
– zamieszkiwane środowiska,
– zwyczaje i techniki polowań,
– cechy charakterystyczne poszczególnych gatunków sów,
– odtwarzane nagrania z głosami sów,
– aktywne metody ochrony sów.

Podczas zajęć wykorzystano: prezentację multimedialną, głosy i pióra sów, wypluwki, plansze edukacyjne, materiały edukacyjno-turystyczne ZPKWŁ. Szczególne zainteresowanie wywołały sowie głosy, a zwłaszcza „śmiech” puchacza, który sprawił, iż młodzi sowofile, siedzący w pierwszym rzędzie śmiejąc się do rozpuku, pospadali z krzeseł podnosząc ogólną wesołość uczestników.


Na koniec spotkania, każdy uczestnik zajęć mógł się pochwalić, czego nowego dowiedział się o sowach podczas prelekcji, otrzymując w zamian magnes z sową. Przeprowadzono także konkurs wiedzy, w którym zwycięzcy otrzymali okazjonalny kubek z rysunkami sów.

Po prelekcji zabraliśmy uczestników na spacer po parku nieborowskim. Widzieliśmy przelatującego nietoperza i śpiącą na gałęzi ziębę. Przez chwilę słyszeliśmy ciche i nieśmiałe piski samicy puszczyka. Na koniec spaceru wykonaliśmy sobie zdjęcia grupowe przed pałacem Radziwiłłów.

W wydarzeniu wzięło udział 32 osoby, w tym kilkoro dzieci.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie.

Oprac. K.Nowak

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button