Piknik „Byki Kultury” w Piotrkowie Trybunalskim

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

    W dniu 25.09.2021 r. w Piotrkowie Trybunalskim miał miejsce piknik rodzinny pod hasłem „Byki Kultury” w ramach akcji „Lato z funduszami europejskimi” organizowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Wydarzenie odbyło się w Bykach na błoniach zamku Bykowskich przy ulicy Kasztelańskiej - dawnej wsi, dziś w granicach Piotrkowa Trybunalskiego.

Podczas pikniku pracownicy Oddziału Terenowego Nadpilicznych Parków Krajobrazowych promowali programy „Zazieleniamy łódzkie” i „Owoce pamięci”. Odwiedzający mieli możliwość udziału w konkursach, otrzymać informację o naszej działalności m.in. o edukacji ekologicznej realizowanej w parkach krajobrazowych. W ramach promocji programu „Zazieleniamy łódzkie” można było pozyskać na naszym stoisku sadzonki drzew lub krzewów.

Piknikowi towarzyszył jarmark tradycyjnych produktów żywnościowych, kiermasz roślin ozdobnych. Wydarzenie uświetniły występy solistów Teatru Wielkiego Sylwii Strugińskiej-Wochowskieji i Rafała Songana, Gminnej Orkiestry Dętej z Gorzkowic oraz Kapeli Fakiry, gwiazdą wieczoru był zespół Chłopcy z Placu Broni.

Opr. M.S.

Zdj. Archiwum NPK