Rajd pieszy Szlakiem Królewskich Łowów 2019

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Rajd pieszy „Szlakiem królewskich łowów” 2019 za nami. Dzień rajdowy przywitał uczestników jesienną wilgocią i porannymi mgłami.

Siedemnastu uczestników ze Szkoły Podstawowej w Przedborzu pod opieką nauczycieli J. Nicoś i T. Małeckiego wraz z pracownikami PPK ruszyło zielonym szlakiem pieszym „Po Przedborskim Parku Krajobrazowym” w kierunku Miejskich Pól. Dalej drogą łączącą szlak zielony ze szlakiem żółtym nieopodal wzniesienia o nazwie „Góra Lesiaka” .  Od miejscowości Brzostek trasa rajdu prowadziła szlakiem żółtym „Szlak Królewskich Łowów”. Końcowy odcinek rajdu biegł terenami pradoliny Pilicy do Przedborza. W trakcie całej imprezy zorganizowano wiele przystanków edukacyjnych, na których prezentowano informacje dotyczące: topografii i geologii terenu, umiejętności poruszania się z mapą, wnętrz krajobrazowych okolic Przedborza, promocji istniejącej infrastruktury turystycznej, umiejętności obserwacji i rozpoznawania zwierząt po tropach, znaczenia małej retencji wody i wynikających z niej dużych korzyściach czy charakterystyki naturalnych cieków wodnych. Tegoroczne spotkanie na szlakach pieszych Przedborskiego Parku Krajobrazowego zakończyliśmy ogniskiem na zapleczu biura parku.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button