Aktualności

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W sobotę 25 maja odbędzie się IX Rajd „Rowerem i pieszo Wzniesienia Łódzkie cieszą”. Organizatorami rajdu są Oddział Łódzki PTTK im. Jana Czeraszkiewicza i ZPKWŁ OT Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.
Wzorem lat ubiegłych uczestnicy rajdu będą mogli zobaczyć wiele interesujących miejsc w zachodniej części Parku oraz docenić jego walory przyrodnicze i krajobrazowe. Przewodnicy na wszystkich trasach będą dokładali starań, by przekazać uczestnikom moc interesujących informacji na temat Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, Lasu Łagiewnickiego i śladów wiosny, które w tym roku szczególnie szybko znikają w zieleni nadchodzącego już lata.

W ubiegłym miesiącu, na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich studenci kierunku gospodarka przestrzenna Uniwersytetu Łódzkiego prowadzili badania terenowe w miejscowościach Kalonka, Kopanka i Wódka. Była to kontynuacja badań z roku poprzedniego prowadzonych na terenie gminy Nowosolna.

W dniach 23 - 26 kwietnia 2019r. pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego uczestniczyli w obchodach Dni Ziemi organizowanych w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. W nawiązaniu do tematu przewodniego 2019 roku - ptaków, stoiska edukacyjne były ptasie - ciekawe, wesołe i zaskakujące!

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach serdecznie zaprasza na XXVII Targi Rolne Agrotechnika, które odbęda się w dniach 27-28 kwietnia 2019r. Swoje stoisko zaprezentuje także Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

W dniu 18 kwietnia 2019r. pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego OT Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, wspólnie z pracownikami Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi oraz pracownikami Leśnictwa Miejskiego w Łodzi dokonali wizytacji rezerwatu Las Łagiewnicki pod kątem wyznaczenia nowych zadań ochronnych.

W minioną sobotę 13 kwietnia 2019r. mieszkańcy Gminy Nowosolna, pracownicy OT PKWŁ, a także wszystkie osoby, którym czystość naszej przestrzeni nie jest obojętna, podjęli śmieciowe wewzwanie. Nie straszne im było zimno, deszcz, a nawet śnieg. Wspólnie zebrano prawie 9 ton śmieci!

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łodzkiego zaprasza 16 maja 2019r. do udziału w VIII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE INFORMATYCZNO-PRZYRODNICZYM, który odbędzie się w ramach projektu „WIOSNA, ACH TO TY".

Już 13 kwietnia 2019r o godzinie 10:00 rozpoczyna się akcja Śmieć OUT organizowana przez Gminę Nowosolna i ZPKWŁ OT Parku Krjaobrazowego Wzniesień Łódzkich. Akcja jest odpowiedzią na nowa modę związaną z trahschallenge'em, czyli "wyzwaniem śmieciowym", które opanowuje cały świat.

W dniu dzisiejszym, czyli 9 kwietnia 2019r. wchodzi w życie uchwała Rady Miejskiej w Łodzi nr VI/190/19 z dnia 6 marca 2019 r. w sprawie ustanowienia pomników przyrody. Spośród 9 ustanowionych, aż 7 było wcześniej zgłaszanych do objęcia ochroną przez pracowników ZPKWŁ OT PKWŁ, a tym samym 9 z nich znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

29 marca 2019r. odbyło się uroczyste otwarcie obchodów 100 lecia Województwa Łódzkiego. W 100 szkołach na terenie naszego województwa o godzinie 9:00 odbyło się sadzenie 100 drzew: dębów, lip, wiązów i klonów, które  upamiętnić mają tą szczególną rocznicę.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button