Przyrodnicza Stacja Kobiet 2019

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

8 marca z okazji Dnia Kobiet Łódzka Kolej Aglomeracyjna organizowała pokazy i wystawy na Dworcu Fabrycznym przeznaczone szczególnie dla kobiet.

W tym wyjątkowym dniu lekarze pokazywali kobietom, jak zadbać o swoje zdrowie, dietetycy i trenerzy personalni instruowali jak prowadzić zdrowy tryb życia, nie zbrakło również części kulturowej przygotowanej przez studentów kierunków artystycznych z łódzkich uczelni.

Jeżeli uczyć się jak dbać o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie to nie mogło zabraknąć Przyrody, która niewątpliwie daje nam to wszystko. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego na swoim stoisku prezentował osobliwości przyrodnicze województwa łódzkiego. Nie zabrakło konkursu przyrodniczego przygotowanego specjalnie dla pań. W końcu Przyroda jest kobietą! W konkursie płeć piękna pogłębiała wiedzę o roślinach, zwierzętach czy choćby rzekach województwa łódzkiego – wszystko rodzaju żeńskiego. Quiz kończył się nagrodami w postaci kalendarzy przyrodniczych ZPKWŁ. Dodatkowo każda z pań mogła wybrać dla siebie młode drzewko – świerka do posadzenia w ogródku.

Młode świerki pospolite rozdawaliśmy w ramach akcji 100 tysięcy drzew na 100-lecie Województwa Łódzkiego, które właśnie obchodzone jest w 2019 roku.

Tekst: S.Piskorski