II Piknik Pulmonologiczny

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W minioną niedzielę (10 czerwca) Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Oddział Terenowy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich prezentował swoje stoisko podczas II edycji Pikniku Pulmonologicznego, który odbył się przy ul. Wycieczkowej 86 w Łodzi. Organizatorem imprezy było Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi. Były tańce, przedstawienia i śpiewy, ale także bezpłatne badania medyczne. Większość uczestników pikniku wzięła udział w lekcji prawidłowego oddychania bijąc ubiegłoroczny rekord Polski pod względem liczby osób.

Na stoisku Oddziału Terenowego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, za pośrednictwem wydawnictw i wyświetlanych filmów, prezentowane były walory parków krajobrazowych województwa łódzkiego. Osoby biorące udział w konkursach wiedzy przyrodniczej otrzymywały sadzonki drzewek w ramach akcji „10 000 drzew na 100-lecie Województwa Łódzkiego”. Niedoścignioną atrakcją były brawurowe przejażdżki naszym „bikebusem” – 6-cio osobowym rowerem prowadzonym przez pracownika Parku. 

Celem naszej obecności na Pikniku Pulmonologicznym było uświadomienie, że ochrona przyrody i promocja turystyki na terenach parków krajobrazowych może być elementem profilaktyki i rehabilitacji chorób układu oddechowego.

 

tekst: Adam Świć