Słoneczne Święto Gminy Nowosolna

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W minioną niedzielę już po raz kolejny odbyło się Święto Gminy Nowosolna, którego organizatorem był Urząd Gminy Nowosolna oraz Gminno Parkowe Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie. Nie zabrakło stoiska promocyjnego ZPKWŁ OT Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, które włączone zostało w konkurs organizatorów. Za odwiedzenie stoiska i rozwiązanie krzyżówki, rebusu lub odpowiedź na kilka pytań oraz aktywne uczestnictwo w innych przygotowanych grach, uczestnicy otrzymywali gwarantowane nagrody.

Nie brakowało przyrodniczych nagród w konkursach OT PKWŁ: odwiedzający otrzymywali publikacje przyrodnicze Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, mapy naszych parków krajobrazowych czy sadzonki drzewek rozdawane w ramach programu „100 000 drzew na 100 lecie Województwa Łódzkiego”.

Atrakcją była akcja sadzenia drzew wzdłuż ogrodzenia GPCKiE, w której udział wzięli przedstawiciele władz gminy, jak i zaprzyjaźnieni goście z klubu Ekologicznego Feniks z Kamieńca Podolskiego z terenu Ukrainy.

Dla najmłodszych przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, dla nieco starszych festiwal gier ulicznych oraz warsztaty wikliniarskie, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło grilla, ogniska, kiełbasek, Plichtowskiej lemoniady i lodów Bambino.

Dziękujemy za moc atrakcji, już teraz wspominamy dobrą atmosferę i czekamy na kolejne Święto Gminy Nowosolna za rok.

 

tekst: Krystyna Rozensztrauch-Sosnowska