Gorąca Majówka w Ogrodzie Botanicznym za nami

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

26 maja 2024 r. to uroczystość, która wymaga kwiecistej oprawy i tak też się stało tym razem. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego ze stoiskiem edukacyjnym wśród kwitnących piwonii gościł na Majówce w Ogrodzie Botanicznym.

Moc atrakcji przyrodniczych: spacer entomologiczny z pracownikiem Katedry Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii Uniwersytetu Łódzkiego, warsztaty pszczelarskie Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Łodzi, warsztaty z dzikiej kuchni, stoisko przyrodnicze Sekcji Zoologii Bezkręgowców Uniwersytetu Łódzkiego z prezentacją bezkręgowców wodnych oraz atrakcje historyczne z akrobacjami na welocypedach, a raczej bicyklach - to wszystko stanowiło niezwykłą oprawę, którą uzupełniło nasze stoisko z zagadkami przyrodniczymi, za rozwiązanie których można było otrzymać sadzonkę drzewa lub krzewu w ramach nagrody za prawidłowa odpowiedź. Nie brakowało pytań i ciekawostek przyrodniczych od pracowników Oddział Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, cieszy nas Państwa zaangażowanie i wielokrotnie fantastyczna wiedza przyrodnicza oraz znajomość parków krajobrazowych naszego województwa, dziękujemy za zaproszenie i każde miłe słowo!

Po więcej zdjęć z relacji zapraszamy tutaj.