Zapraszamy na spacer mykologiczny w Lesie Dobieszkowskim z Polskim Towarzystwem Mykologicznym 2 września 2023r.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Szanowni Miłośnicy Natury i Grzybów,

mamy przyjemność serdecznie zaprosić Państwa na kolejny już spacer mykologiczny pt. Grzyby rezerwatu przyrody Struga Dobieszkowska, który odbędzie się w malowniczych okolicach Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. To doskonała okazja, aby zgłębić tajemnice świata grzybów i odkryć piękno natury w urokliwej scenerii leśnego Uroczyska Dobieszków w województwie łódzkim, w powiecie zgierskim, gminie Stryków, pod Dobieszkowem.

Data: 2 września 2023 r. (sobota)

Godzina: 10:00 – 12:30

Miejsce spotkania: przystanek autobusowy Dobieszków - O.SZ. i W (3451) przy Ochotniczych Hufcach Pracy w Dobieszkowie, dojazd linią autobusową nr 60B, w pobliżu jest także parking Hotelu Dobieszków.

W trakcie tego fascynującego spaceru będziemy mieli okazję badać bogactwo grzybów, jakie kryje w sobie krajobraz leśnego strumienia Młynówki. Nasza trasa prowadzić będzie przez zróżnicowane środowiska, takie jak jary, misy źródliskowe oraz lasy łęgowe i grądowe. To doskonałe miejsca do obserwacji różnorodności grzybów.

Wspólnie z doświadczonym mykologiem będziemy zgłębiać tajniki identyfikacji grzybów, dowiadując się, jakie gatunki rosną w naszej okolicy oraz jakie mają znaczenie dla ekosystemu.

Przygotujcie wygodne obuwie i odzież dostosowaną do warunków terenowych.

Udział w spacerze jest bezpłatny.

Wydarzenie prowadzone jest w ramach projektu Mykoteka numer SONP/SN/514458/2021 finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Z przyjemnością czekamy na Wasze uczestnictwo!

Spacer 02 wrzesnia