Grzyby towarzyszące człowiekowi - zapraszamy na warsztaty mykologiczne

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Zapraszamy serdecznie na niezwykłe warsztaty pt. "Grzyby towarzyszące człowiekowi", które odbędą się 22 lipca 2023 roku w siedzibie Oddziału Terenowego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

Podczas warsztatów będziemy zgłębiać tajemnice grzybów, które współbytują z nami w naszych domach i ogrodach. Grzyby są nieodłącznym elementem naszej cywilizacji i trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie świata bez nich. Są wykorzystywane w kuchni i biotechnologii. Niektóre z nich niszczą żywność, podczas gdy inne stanowią doskonałe składniki naszej diety. Grzyby produkują antybiotyki, ale mogą również być patogenami dla człowieka.

Prowadzącym warsztaty będzie mykolog mgr Sebastian Piskorski z Katedry Algologii i Mykologii Uniwersytetu Łódzkiego. Jego wiedza i pasja zapewnią nam fascynujące spojrzenie na świat grzybów.

Aby wziąć udział w warsztatach, prosimy o zgłoszenie się drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona. Warsztaty są dostępne dla osób powyżej 10 roku życia, a opiekun jest liczony jako osobny uczestnik.

Warto podkreślić, że warsztaty są całkowicie darmowe i organizowane w ramach projektu Mykoteka numer SONP/SN/514458/2021, który jest finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Na miejscu dostępny jest również darmowy parking.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji do poznania świata grzybów towarzyszących człowiekowi. Zarezerwuj swoje miejsce już dziś i dołącz do naszego spotkania!

Miejsce: Siedziba Oddziału Terenowego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, ul. Wycieczkowa 86, 91-518 Łódź

Data: 22 lipca 2023 roku

Godzina: 11:00 - 13:30

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty 22 lipca PKWL plakat