Dzień dziecka w PKWŁ z fundacją „Idziemy Razem”

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniu 3 czerwca 2023 roku na terenie siedziby Oddziału Terenowego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, pracownicy Oddziału Terenowego wraz z pracownikami Zarządu i Rady Fundacji Dzieciom „Idziemy Razem” z okazji dnia dziecka zorganizowali gry i zabawy terenowe dla podopiecznych Fundacji, a także ich rodzin.

Spotkanie rozpoczęło się zbiórką przy ul. Wycieczkowej 86 w Łodzi i krótkim wprowadzeniem. Następnie uczestnicy wyruszyli na krótki spacer do Lasu Łagiewnickiego, gdzie zapoznali się z ciekawostkami przyrodniczymi. Po powrocie ze spaceru na dzieci czekały już punkty z zabawami, zorganizowane m.in. przez pracowników Sekcji Profilaktyki Społecznej Straży Miejskiej w Łodzi, a także punkt zaplatania kolorowych warkoczy lub namiot ze sprzętem wikingów.

Główną atrakcją tego dnia była gra terenowa „Skarb Lasu Łagiewnickiego” w której dzieci podzielone na 3 zespoły rozwiązywały ukryte w terenie zagadki i łamigłówki. Do odnalezienia punktów służyła im mapa, z której musieli korzystać aby orientować się w terenie. Do rozwiązania zadań młodzi odkrywcy przyrody musieli wykorzystać zdobytą wcześniej na spacerze wiedzę

Po zakończeniu gry na dzieci czekało już ognisko i kiełbaski, a także napoje. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek od Oddziału Terenowego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

Pogoda tego dnia dopisała wyjątkowo, a zadowolenie dzieci obrazują zamieszczone zdjęcia!