Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Zgierzu już za nami

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Tysiące osób uczestniczyło w 10. edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Zgierzu, gdzie 13 maja w minioną sobotę przygotowaliśmy dla Państwa "zielone" stoisko Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Scenerię tworzył Park Miejski, gdzie w zielonych okolicznościach miejskiej zieleni, promowaliśmy akcję Owocowe Łódzkie, w ramach której rozdawaliśmy sadzonki krzewów ozdobnych i owocowych drzew. Z doświadczenia wiemy, że „nasze” drzewa najlepiej rosną, kiedy się o nie powalczy, dlatego przygotowaliśmy zagadki i różne zadania z zakresu przyrody związanej z parkami krajobrazowymi województwa łódzkiego. Wśród młodszych uczestników największą popularnością na naszym stoisku cieszyła się gra dodająca skrzydeł, czyli układanka z nauką rozpoznawania gatunków ptaków, a dla starszych naszych gości przygotowaliśmy pytania „upgradowe” ?, czyli w zależności od wiedzy bazowej, pytania były rozwojowe. Czasem kończyły się już na poziomie znajomości samych siedmiu parków krajobrazowych województwa łódzkiego. Niejednokrotnie zaś Państwo zaskakiwali nas swoją wiedzą i zainteresowaniami, spotkania te są zatem zawsze rozwijające!

 Dziękujemy Wszystkim za uczestnictwo, dyskusje, pytania i propozycje współpracy, także zapraszamy na kolejne wydarzenia, o których będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Fot. OT PKWŁ oraz Adam Staśkiewicz UMWŁ