GIS DAY 2022

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W zeszłym tygodniu obchodzony był GIS DAY - coroczna międzynarodowa impreza, organizowana systematycznie od ponad 30 lat, skierowana do użytkowników i entuzjastów systemów GIS, odbywająca się zawsze w trzecią środę listopada. W tegorocznej edycji GIS Day 2022, która odbywała się 16 listopada 2022 r. na Uniwersytecie Łódzkim, na Wydziale Nauk Geograficznych wzięli udział pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Oddziału Terenowego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. To nie jedyne wydarzenie organizowane w związku z GIS DAY. Swoje propozycje przygotował także Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UNIwersytetu Łodzkiego.

gis day 2022 wng uł

program GIS DAY 2022 WNG UŁ

Wszystkie prezentacje były niezwykle ciekawe, począwszy od nowinek technologicznych czołowych firm zajmujących się oprogramowaniem GIS, przez nowe funkcje portali gisowych geoportal.lodzkie.pl i geoportal.gov.pl, aż po wyniki opracowań dotyczących wykorzystania narzędzi gis w zarządzaniu m.in siecią transportową w mieście Łodzi.

NIe zabrakło także informacji, z której jesteśmy dumni: podczas Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej, na której ogłoszono wyniki Internetowej Mapy Roku 2021/2022, na trzecim miejscu znalazła się internetowa mapa parków krajobrazowych województwa łódzkiego (https://mapy.lodzkie.pl/mapa/parki-krajobrazowe-wojewodztwa-lodzkiego/) oraz na czwartym miejscu mapa prezentująca atrakcje geoturytyczne województwa łódzkiego (https://mapy.lodzkie.pl/mapa/atrakcje-geoturystyczne-wojewodztwa-lodzkiego/ ).

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie,za inspirujące prelekcje i ciekawe rozmowy w kuluarach.

Tekst i fot.: K. Sosnowska