IV Międzynarodowa Noc Nietoperzy w Lesie Łagiewnickim

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Już w najbliższą sobotę 10 września w jednym z większych leśnych kompleksów miejskich, w Lesie Łagiewnickim w Łodzi, rozpoczniemy wydarzenie organizowane z okazji IV Międzynarodowej Nocy Nietoperzy w Lesie Łagiewnickim w ramach Ogólnopolskiego Dnia Parków Krajobrazowych.
Międzynarodowa Noc Nietoperzy jest cyklicznym, corocznym wydarzeniem o zasięgu ogólnoświatowym, odbywającym się wszędzie tam, gdzie znajdą się osoby chcące upowszechniać wiedzę o intrygujących ssakach jakimi są nietoperze. Celem jaki przyświeca Międzynarodowej Nocy Nietoperzy jest zwracanie uwagi na ogromną rolę, jaką pełnią nietoperze w ekosystemach lądowych.


Dr Katarzyna Janik-Superson z Katedry Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ przestawi podczas prelekcji ciekawostki z życia nietoperzy. W ramach akcji zaplanowane są jeszcze nasłuchy detektorowe wraz z rozpoznawaniem gatunków, a jeśli pogoda będzie sprzyjająca, przewidziano również miejsce na odłowy nietoperzy z użyciem sieci chiropterologicznych.

Zapraszamy serdecznie o godz. 17.00 na ul. Wycieczkową 77, przy kaplicach pw. św. Antoniego i pw. św. Rocha i św. Sebastiana!

Plakat Bat Night 2022