Piknik Wojewódzki w Woli Zbrożkowej

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Ostatni weekend sierpnia, to czas podsumowań przypominających, że koniec wakacji jest już bardzo blisko. Piątek 26 sierpnia był dniem, kiedy w Woli Zbrożkowej odbył się już ostatni w mijającym sezonie letnim Piknik Województwa Łódzkiego. Otoczenie lasu, sprawiło że scena muzyczna, stała się „operą leśną”, na której prezentowali swoje talenty muzyczno-taneczne najmłodsi uczniowie, a finaliści wielu konkursów regionalnych odbierali dyplomy, podziękowania oraz nagrody ufundowane przez przedstawicieli władz samorządowych.

Nie zabrakło również poczęstunków i degustacji potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Swoją obecnością uświetniły również jednostki kultury: Filharmonia Łódzka z pięknym występem na koniec, Wojewódzka Biblioteka Publiczna z wieloma książkami do wygrania oraz Łódzkiego Domu Kultury z rękodziełem, Hufiec ZHP w Głownie z loterią fantową. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego na stoisku edukacyjnym promował miejsca atrakcyjne przyrodnicze w całym województwie, ale przede wszystkim zapewnił  w ramach akcji „Zazieleniamy Łódzkie” sadzonki krzewów i drzew (m.in. jaśminowiec wonny, kalina koralowa, rokitnik, cis, tawuła gęstokwiatowa, tawuła brzozolistna, berberys), które można było otrzymać jako nagrody w prostych zadaniach i pytaniach z wiedzy o parkach krajobrazowych i przyrodzie.

Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w tegorocznych piknikach, które stały się okazją do interesujących rozmów i miłych spotkań. Do zobaczenia za rok!

tekst: J. Kacprzak