Słoneczne Wojewódzkie Dni Pola za nami

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego w miniony weekend 12 czerwca 2022 r. wziął udział w Wojewódzkich Dniach Pola odbywających się w Bratoszewicach. Impreza zorganizowana była jednocześnie z Wojewódzką Wystawą Zwierząt Hodowlanych oraz Targami Rolnymi Agrotechnika. Pogoda sprzyjała więc impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, przybyło wielu rolników oraz przedstawicieli firm związanych z rolnictwem: z uprawą roślin czy hodowlą zwierząt. Wśród wystawców byli hodowcy zwierząt gospodarskich: bydła, koni i drobiu, ale zaskakującą atrakcją była również prezentacja alpak, co szczególnie cieszyło najmłodszych odwiedzających. Dni Pola to przede wszystkim możliwość wielu degustacji produktów regionalnych: serów, kiszonek, przetworów domowych i wędlin wytwarzanych przez lokalnych rolników.Niewątpliwą atrakcją było stoisko rękodzieła z haftem łowickim, wikliny, firmy ogrodnicze z dużą kolekcją pięknych roślin oraz pokazy nowoczesnych maszyn rolniczych.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego reprezentowany był przez Oddział Terenowy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, który przygotował "ptasie" stoisko z budkami lęgowymi, publikacjami przyrodniczymi, a przede wszystkim z sadzonkami drzew i krzewów, które przekazaliśmy w ramach akcji „Zazieleniamy Łódzkie”. Podczas imprezy nie brakowało konkursów, ciekawych rozmów a takze gier i zabaw dla najmłodszych.Stoisko odwiedził także Pan Andrzej Górczyński – członek Zarządu Województwa Łódzkiego. Wielką niespodzianką było spotkanie po długim czasie pandemii z uczniem ze Szkoły Podstawowej w Niesułkowie, który wziął udział w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” i zdobył w jednym z etapów największą ilość punktów spośród wszystkich uczestników. Konkurs został przeprowadzony zdalnie, dlatego tym bardziej ucieszyliśmy się z takich odwiedzin.  

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkania, ciekawostki i długie rozmowy. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach! 

Tekst: J. Kacprzak,

Zdjęcia J. Kacprzak, K. Sosnowska