Nowe drzewa owocowe w Bratoszewicach w ramach projektu "Owoce pamięci"

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

w dniu 8 listopada 2021r. na terenie Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach posadzone zostały kolejne drzewa owocowe w ramach projektu "Owoce pamięci". Drzewa dosadzone zostały do już istniejącego sadu jabłoniowego złożonego także ze starych odmian, w ten oto sposób powiększyła się kolekcja drzew owocowych,a  co za tym pula genowa w banku genów jakim jest ta kolekcja.

Uroczyste posadzenie sadu pod hasłem "Biało-czerwony sad tradycyjny" połączone zostało z najbliższym świętem patriotycznym - Świętem Niepodległości. W uroczystości wzięli udział m.in. pan Marek Matuszewski - poseł na Sejm RP, pan Przemysław Błaszczyk - senator RP, pan Andrzej Górczyński - członek Zarządu Województwa Łódzkiego, pan Janusz Ciesielski - dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi, pani Katarzyna Krakowska - dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego oraz inni zaproszeni goście.

Sadzonki drzew owocowych starych odmian, w tym przypadku, śliw grusz i pigw zakupione zostały przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego w ramach projektu "Owoce pamięci" i przekazane na powiększenie istniejącego sadu jabłoniowego.

Podczas uroczystości zasadzono także symboliczne niepodległościowe drzewko  w imieniu śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Radio Łódź o akcji.

Tekst: K.R.Sosnowska