Łódzki Przedkongresowy Sejmik Krajoznawczy

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W minioną sobotę na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego odbył się Łódzki Przedkongresowy Sejmik Krajoznawczy. Hasłem przewodnik było: " Łódzkie - tożsamość, wspólnota, region".

Organizatorem wydarzenia był Oddział Łódzki PTTK im. Jana Czeraszkiewicza, Oddział Zgierski PTTK oraz Wydział Nauk Geograficznych UŁ.

Podczas 3 sesji referatowych przedstawiono zarówno genezę i historię województwa łódzkiego na przestrzeni lat, jak i prelekcje dotyczące życia mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego z czasów I wojny światowej, co ukazano na przykładach dokumentacji fotograficznej. Duża część sejmiku dotyczyła przedstawienia ciekawych i ważnych dla regionu postaci m.in. patronów oddziałów PTTK czy członków honorowych PTK. Pojawiły się także istotne rozważania dotyczące samej idei krajoznawstwa, co było wskazywane jako jedno z najważniejszych zadań dla kongresu w 2020r.

Wśród znakomitych gości pojawili się: pan Ryszard Bonisławski - senator RP, prof. Marek Soczyński - WNG UŁ, prof. Bogdan Włodarczyn - WNG UŁ - dziekan, kolezanki i koledzy z różnych oddziałów PTTK w województwie oraz spoza niego.

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button