Wielki Dzień Pszczół 2019 na Wzniesieniach

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniu wczorajszym świętowaliśmy Wielki Dzień Pszczół, który od kilku lat obchodzony jest właśnie 8 sierpnia. Jego celem jest podkreślenie ważnej roli pszczół w przyrodzie i życiu człowieka.

W tym dniu odbywa się szereg wydarzeń, które mają na celu przybliżenie cyklu życiowego, zwyczajów i roli zapylaczy, poprzez edukację i zabawę. Na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich Wielki Dzień Pszczół świętowaliśmy dzień wcześniej, kiedy to razem z dziećmi uczestniczącymi w półkoloniach zgłębialiśmy życie pszczół w trakcie gry terenowej. Jej uczestnicy musieli najpierw zapoznać się z informacjami dotyczącymi pszczół, by móc następnie rozwiązać przygotowane dla nich zadania. Nie zabrakło odwiedzin w hotelu dla dzikich pszczół i znajdującym się tuż obok tradycyjnym wiejskim ogródku kwietnym. Wspólne poznawanie tych niezwykłych zwierząt było powodem wielu emocji i uśmiechów. Na koniec na uczestników czekały nagrody.

Tekst: A. Zaborowska

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button