Świecenia nocne w PKWŁ

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Miniona sobota w PKWŁ upłynęła pod znakiem spotkania z owadami ukrywającymi się pod osłoną nocy. Wydarzenie "Nie taka ćma straszna, czyli wielkie nocne wabienie owadów do światła" zostało zorganizowane przez Fundację „Biodiversitatis” we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego oraz Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.


Celem spotkania było zaprezentowanie różnorodności owadów, których aktywność przypada na noc.
Uzmysłowiło to wszystkim, że gdy zachodzi słońce życie toczy się dalej. Ogromna ilość organizmów to właśnie wtedy zaczyna funkcjonować – szukać pożywienia, rozmnażać się.
Pomimo nienajlepszej pogody uczestnicy mogli bliżej przyjrzeć się owadom, które zwabiło światło na białą płachtę. Oprócz dość dużej różnorodności ciem, którym to głównie było poświęcone spotkanie, można było zobaczyć chrząszcze, pluskwiaki, błonkówki a nawet przedstawiciela kręgowców – ropuchę szarą.