Noc sów w PKWŁ - czyli w poszukiwaniu tajemniczych i nieuchwytnych ptaków

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W minioną sobotę w siedzibie Oddziału Terenowego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich odbyła się Noc Sów - akcja edukacyjna skierowana dla wszystkich zainteresowanych przyrodą, a w szczególności pięknymi i tajemniczymi ptakami, jakimi są sowy.

W spotkaniu wzięło udział ponad 30 osób, które postanowiły w ten ciekawy sposób spędzić sobotni wieczór. Wsród gości pojawił się pan Andrzej Górczyński - członek Zarządu Województwa Łódzkiego. Spotkanie rozpoczęło się prelekcją dotyczącą sów - ich różnorodności i specyfiki, następnie wszyscy wzięli udział w krótkim konkursie wiedzy z nagrodami - kubkami z wizerunkami sów, nie zabrakło też pamiątkowych magnesów z sowami i kalendarzy ZPKWŁ. Pojawiła się też prezentacja filmu o płomykówce i liczne pytania o sowy.

Po godzinie 20:00 uczestnicy wybrali sie na spacer edukacyjny po Lesie Łagiewnickim, podczas którego nawoływano puszczyka. W miłej atmosferze rozmów, całość akcji zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami i herbatą.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na koleje wydarzenia i imprezy ZPKWŁ, a na następną Noc Sów już za rok!

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button