Turystyczne Rodziny w Załęczańskim Parku Krajobrazowym

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniach 17-20 sierpnia w Ośrodku Harcerskim "Nadwarciański Gród" odbyło się spotkanie Turystycznych Rodzin pod nazwą "Z rodziną nad Wartą" zorganizowane przez Fundację Skocz Po Marzenia. W ciągu czterech dni kilkanaście aktywnych rodzin brało udział między innymi w warsztatach malarskich, warsztatach z podstaw jogi, w grach i zabawach zespołowych. Bardzo istotną częścią spotkania były: rajd rowerowy (18 sierpnia) oraz spływ kajakowy rzeką Wartą (19 sierpnia), podczas których walory Załęczańskiego Parku Krajobrazowego pomógł poznać jeden z naszych pracowników.

Spotkania Turystycznych Rodzin organizowane są od 12 lat najpierw w ramach Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a teraz w ramach Fundacji Skocz Po Marzenia. Spotkania mają charakter warsztatów motywujących rodziny z całej Polski do aktywnego spędzania czasu razem i poznawania walorów turystyczno-krajoznawczych, w tym przyrodniczych naszego kraju. W tym roku padło na województwo łódzkie i Załęczański Park Krajobrazowy, co bardzo nas cieszy.