Wiosenne porządki w Sieradzkich Parkach Krajobrazowych

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

P1000785Każdego roku wraz z nadejściem wiosny leśne parkingi, punkty widokowe, a także trasy do najbardziej atrakcyjnych miejsc w naszych parkach krajobrazowych obnażają niechlubną stronę działalności człowieka. Mowa tu o pseudo-turystach, którzy niestety w dalszym ciągu pozostawiają po sobie znaczne ilości śmieci. Pozytywne jest, to że jest ich znacznie mniej niż jeszcze kilka lat temu, ale mimo wszystko problem ten jest dotkliwy. Dlatego pracowicie przywitano wiosnę w Oddziale Terenowym Sieradzkich Parków Krajobrazowych.

Nasi pracownicy posprzątali fragmenty, kilku najbardziej uczęszczanych tras turystycznych. Teren Załęczańskiego Parku Krajobrazowego oraz Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki jest tak duży, że z pewnością to kropla w morzu potrzeb, ale my się nie poddajemy. Jednocześnie apelujemy do wszystkich odwiedzających nadzorowane przez nas tereny o niezaśmiecanie przyrody. 

Przypominamy również, że…..

plastikowa torba rozkłada się  około 400 lat,

papierek po cukierku – około 450 lat,

butelka PET –  od 100 do 1000 lat,

pielucha – około 450 lat.

 

K. Piasecka