Rajd "Rowerem nad Wartą - jesień 2021"

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

9 października odbyła się kolejna impreza rowerowa z cyklu „Rowerem nad Wartą”. Była to ósma edycja rajdu współorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

Piękny, słoneczny, jesienny dzień przyciągnął około 30 uczestników, którzy stawili się na starcie w GOKiS. Tym razem udaliśmy się na północ w kierunku Zduńskiej Woli przejeżdżając między innymi obok cmentarza żydowskiego założonego w 1828 roku z zachowanymi blisko trzema tysiącami macew. Następnie przez Izabelów, dalej fragmentem czerwonego szlaku "Uroczysk i Rezerwatów", przez Męcką Wolę dotarliśmy do Sieradza, gdzie poznaliśmy historię dwóch mostów na rzece Warcie: kolejowego oraz podwieszonego. Ponadto zwiedziliśmy najstarszą część miasta ze Wzgórzem Zamkowym na czele, a także odnowiony stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po krótkiej przerwie kontynuowaliśmy wyprawę doliną Warty, docierając do północnej granicy Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki w miejscowości Piaski. Ostatni odcinek trasy wiódł terenami Parku szlakiem "Walk nad Wartą 1939 r." oraz między rzeką i jej urokliwymi starorzeczami. Rajd zakończył się ogniskiem z kiełbaskami na terenie zespołu dworskiego w Pstrokoniach.
Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na następne edycje imprezy.

K. Kierniakiewicz