Nowe ekopracownie w Gminie Pątnów

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

20210928 10110028 września Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego miał przyjemność uczestniczyć w uroczystości otwarcia pracowni w ramach projektu ekologicznego „Nasze  Ekologiczne Pracownie” w ZZS im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie oraz ZZS im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym.

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym w gminie Pątnów może pochwalić się nową zewnętrzną ekopracownią. Do dyspozycji uczniów są interesujące pomoce naukowe, kącik roślin miododajnych, ścieżki dydaktyczne i sensoryczne, koło fortuny, dendrofon. Na środku ekopracowni znajduje się zegar słoneczny, a w jego pobliżu stacja meteo. W Zespole Szkół Samorządowych im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie na szczególną uwagę zasługuje innowacyjny roślinny dach, znajdujący się na drewnianej wiacie.

W uroczystościach otwarcia ekopracowni wzięli udział wójt gminy Pątnów Jacek Olczyk, Cezariusz Mostowski dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Sieradzu. Wśród zaproszonych gości byli również m.in. przedstawiciele Rady Rodziców, Rady Gminy i Weronika Pawłowska reprezentująca posła Pawła Rychlika.

Projekty udało się zrealizować dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

K. Piasecka