Projekt ZPKWŁ "Zazieleniamy Łódzkie" w Zapolicach i Sędziejowicach

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

zazieleniamy lodzkie zapolice 0Drzewa i krzewy są bardzo ważnym elementem środowiska przyrodniczego, stanowią dobro narodowe i są wspólną wartością społeczeństwa, niezależnie od tego gdzie rosną: w lesie, w szczerym polu, ogrodzie, przy drodze czy w mieście. Są naszym dziedzictwem po poprzednich pokoleniach i naszym darem dla przyszłych pokoleń…

Dlatego w ramach projektu Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego „Zazieleniamy Łódzkie” Oddział Terenowy Sieradzkich Parków Krajobrazowych przekazał 18 sadzonek drzew i krzewów do nowo wybudowanego Publicznego Przedszkola w Zapolicach. Najmłodsi z zapałem i zaangażowaniem sadzili własne drzewa. Ufamy, że dzięki takim miłośnikom przyrody wyrosną duże i zdrowe. Od tej pory będą towarzyszyły im w codziennych zabawach na świeżym powietrzu, cieszyły oko i wzbudzały sentyment, kiedy za kilkanaście lat Ci mali ogrodnicy przyjdą tu po swoje dzieci.

Ponadto, 42 sadzonki drzew i krzewów, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Oddział Trenowy Sieradzkich Parków Krajobrazowych, przekazał do Zespołu Szkół Rolniczych w Sędziejowcach, gdzie zostały posadzone przez uczniów tej placówki. Ogromny teren wokół szkoły wzbogaci się, m.in. o: berberysy, bez czarny, jaśminowiec wonny, jarząb pospolity, krzewuszkę cudowną, tawułę, złotokap zwyczajny.

Zazieleniajmy Łódzkie !

Informacja o projekcie Zespołu tutaj

K.Piasecka

W.Pogorzelska