Nowe oblicze przystanków autobusowych w PKMWiW

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Przystanki autobusowe przy drodze wojewódzkiej nr 481 w gminie Sędziejowice na terenie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki, nabrały indywidualnego charakteru. Dzięki drobnym pracom modernizacyjnym oraz muralom nawiązującym do miejscowych tradycji otrzymały nowe życie. Zostały pomalowane zgodnie z pomysłem mieszkańców przez artystę street artu Adama Wirskiego - Kruka z Pabianic.

Pierwsze prace rozpoczęły się jesienią 2020 roku i z początkiem bieżącego roku zostały ukończone. Projekt "Personalizacja przystanków autobusowych przy drodze wojewódzkiej nr 481" został sfinansowany z budżetu województwa łódzkiego w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego "Łódzkie na PLUS" na 2020 r., a całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie "Sędziejowice na plus".

Murale stanowią doskonałą promocję regionu, mają za zadane również uświadamiać mieszkańcom potrzebę dbania o wspólne mienie oraz historię miejsca. W ten sposób przyozdobione i zmodernizowane przystanki z całą pewnością stały się nie tylko miejscem oczekiwania na autobus, ale i barwnymi wizytówkami gminy.

E. Fraszczyńska