Miedzynarodowa Noc Nietoperzy w ZPK

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

IMG 8721W dniu 24 sierpnia 2019 r. w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim odbyła się Międzynarodowa Noc Nietoperzy.

Akcja ta była współorganizowana z Fundacją „Biodiversitatis”, Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, Łódzką Grupą Chiropterologiczną oraz Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Nietoperzy.

W spotkaniu wzięło udział ok. 70 osób. Rozpoczęło się ono od prelekcji dr Radomira Jaskuły na temat działalności Fundacji „Biodiversitatis”, natomiast później głos zabrała ekspert wieczoru dr Katarzyna Janik – Superson z Uniwersytetu Łódzkiego. Część teoretyczna spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży i skutkowała bardzo dużą ilością pytań. Po pierwszej części udaliśmy się w okolicę brzegu rzeki Warty, gdzie rozstawione zostały sieci, które miały pomóc w odłowieniu nietoperzy. Ze wskazań detektora wynikało, że obszar ten cieszył się ogromną popularnością wśród tych zwierząt, prawdopodbnie ze względu na dużą liczbę owadów tam występujących. Po przeprowadzonych nasłuchach stwierdzono występowanie borowców oraz karlików. Uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć z bliska karlika malutkiego, który złapał się w sieci.

 

Katarzyna Łężak