Ostatnia "Kolorowa lokomotywa" w ZPK w 2019 roku

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

P1100264Wraz z końcem wakacji nadchodzi kolejny smutny moment dla dzieci z województwa łódzkiego. Bowiem po raz ostatni w tym roku mogły one skorzystać z udziału w projekcie Kolorowa Lokomotywa. Tym razem tymi szczęściarzami były dzieci z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Miały one możliwość uczestniczenia w grze terenowej „Zagadkowy Las” na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego w „Nadwarciańskim Grodzie”. Rozwiązując łamigłówki oraz szukając zagadek wzdłuż wytyczonej trasy miały okazję dowiedzieć się więcej o Parku Krajobrazowym. Ponadto zostały zaznajomione z innymi formami ochrony przyrody w Polsce oraz tym jak powinny zachowywać się lesie. Dzięki temu, że mogły osobiście podziwiać wyjątkowe osobliwości przyrody lepiej zrozumiały potrzebę ochrony takich obszarów. Zabawa w terenie jest niewątpliwie dobrym sposobem na poszerzenie wiedzy i zainteresowań młodych uczniów. Niezwykły świat zwierząt, roślin oraz specyficzne ukształtowanie terenu. Wszystko to staraliśmy im się przekazać w łatwy do zrozumienia sposób, aby jeszcze bardziej pobudzić w nich ciekawość świata. Choć ciężko o skupienie uwagi w tak młodym wieku mamy nadzieję, że zostaną z nimi same pozytywne doświadczenia. Kto wie, może kiedyś wybiorą przyszłość podobną do naszej i sami będą zajmować się ochroną przyrody? Teraz niestety muszą już wracać do szkoły i cierpliwie poczekać  na kolejną edycję Kolorowej Lokomotywy.  

Oksana Bentkiewicz – praktykantka w OTSPK