"Kolorowa lokomotywa" po raz ostatni w tym roku w PKMWiW

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

P103071213 sierpnia 2019 roku po raz kolejny w Strońsku na terenie  Parku Krajobrazowego  Międzyrzecza Warty i Widawki odbyło się wydarzenie pod nazwą ,,Kolorowa Lokomotywa”.  Jest to projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego, którego  organizatorem jest  Łódzki Dom Kultury.

Głównym celem projektu jest edukacja oraz pobudzanie wśród najmłodszych potrzeby jaką jest ochrona przyrody, nauczenie ich od najmłodszych lat postaw proekologicznych oraz podejmowania indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska. Oprócz tego zadaniem projektu jest również obudzenie talentów oraz pasji poprzez warsztaty artystyczne odbywające się w otoczeniu przyrody.

Do Strońska zawitały dzieci z Piotrkowa Trybunalskiego. Na miejscu czekała na nie gra terenowa pt. ,,Walory Doliny Warty w Strońsku” połączona ze spacerem edukacyjnym. Zadaniem uczestników było odgadywanie różnych zagadek czy rebusów nawiązujących do walorów historycznych, kulturowych oraz przyrodniczych tego miejsca. Mogli oni zobaczyć oraz dowiedzieć się informacji m.in. na temat kościoła w Strońsku, schronów bojowych pochodzących z II wojny światowej oraz parku wiejskiego z licznymi pomnikami przyrody. Piękna pogoda sprzyjała dzieciom, które chętnie oraz z  zaangażowaniem rozwiązywały zadania. Na koniec przygotowane zostały dla nich drobne upominki oraz warsztaty prowadzone  przez Łódzki Dom Kultury. 

Daria Krawczyk – praktykantka w OTSPK