„DWORY I PAŁACE NA TERENIE BOLIMOWSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO I OKOLIC” – kolejne wydanie.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, we współpracy z Oddziałem "Szaniec" Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego przygotowuje kolejne (trzecie) wydanie publikacji o dworach i pałacach w Bolimowskim Parku Krajobrazowym i okolicach.

Dwa poprzednie wydania spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem. W wydaniu trzecim chcemy znacznie rozszerzyć tekst ogólny o życiu i zwyczajach dworskich oraz opisać te dwory, które były pominięte – generalnie już nieistniejące lub na tyle zrujnowane bądź przebudowane, że przestały być rozpoznawalne.

Zwracamy się do wszystkich czytelników z prośbą o pomoc i udostępnianie informacji o zapomnianych/przeoczonych pozycjach. Będziemy zobowiązani za każdą, choćby  szczątkową wiadomość; pomoże ona lepiej rozpoznać naszą Małą Ojczyznę i przypomnieć historię mazowieckiego ziemiaństwa.

Poniżej zamieszczamy mapę z drugiego wydania, z uwidocznieniem dworów i pałaców, które już zostały opisane.

mapa dworów dodruk 2013 wersja ostateczna

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button