Ostatnie zajęcia w ramach projektu Przystanek 60+ w ZPK

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

20181003 1125423 października na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZHP Nadwarciański Gród w Załęczu Wielkim odbyły się zajęcia organizowane przez Łódzki Dom Kultury w ramach projektu Przystanek  60+.

Uczestniczki (były same Panie) miały okazję zobaczyć fragment Parku, poznać jego historię, najcenniejsze walory, a także zwiedzić teren Ośrodka i jego okolicę. Jednym z punktów spaceru była, umiejscowiona w pobliżu przeprawy promowej na rzece Warcie, drewniana rzeźba „Św. Jana Nepomucena”- patrona zakonu jezuitów, Pragi, spowiedników, szczerej spowiedzi, dobrej sławy i tonących.

Spacer po lesie w okolicy Ośrodka zakończył się naprzeciwko drewnianego młyna w Kępowiźnie, który jest pięknym i bardzo dobrze zachowanym przykładem zabytków techniki Parku. Zbudowany w latach 1910 – 1912 jako młyn wodny jest obecnie o napędzie elektrycznym i działa do dnia dzisiejszego. Widoczny z terenu „Nadwarciańskiego Grodu” rysuje się malowniczo w krajobrazie przeciwnego brzegu rzeki, a wkomponowany w nadrzeczną zieleń, wraz z bezustannym szumem kipiącej wody na kamiennym spiętrzeniu, na stałe wpisał się w niezapomniany „klimat” tego miejsca.

Po spacerze Panie przystąpiły do warsztatów prowadzonych przez pracowników Łódzkiego Domu Kultury.

Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas.

W. Pogorzelska

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button