XVII Rajd Tour de Kalonka juz za nami

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W minioną niedzielę po raz siedemnasty odbył się amatorski rajd rowerowy i pieszy „Tour de Kalonka”. W tym roku rajdowi przyświecała idea 100-lecia odzyskania niepodległości. Uczestnicy rajdu mogli wybrać – podobnie, jak w ubiegłych latach – jedną z trzech tras rowerowych lub trasę pieszą. Pierwszy raz zorganizowana została rodzinna trasa rowerowa na orientację. Najmłodszym dzieciom zadedykowano krótką trasę rowerową pod nazwą „Figlotur”. 

W rajdzie wzięło udział ok. 500 osób. Trasa piesza oraz czerwona rowerowa prowadzona była przez pracowników OT Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Przekazywali oni informacje dotyczące przyrody i walorów Parku oraz dzielili się swoją wiedzą na temat wydarzeń batalistycznych, które miały miejsce na terenie Parku w okresie dążeń niepodległościowych. Po powrocie wszyscy mogli posilić się smaczną, gorącą zupką.

Pośród uczestników rajdu rozlosowano kilkanaście nagród, w tym rower i telewizor. Wzorem lat ubiegłych, przeprowadzony został konkurs wiedzy o PKWŁ, w którym trzeba było udzielić odpowiedzi na pięć pytań. Wśród osób, które udzieliły poprawnych odpowiedzi rozlosowano 10 nagród książkowych. Na zakończenie imprezy rozbrzmiały ze sceny melodyjne pieśni patriotyczne.

Teks: A. Świć