Mixer Regionalny 2018

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniach 8-9 września br. przy ul. Piotrkowskiej odbył się kolejny Mixer Regionalny. Na imprezę promującą Województwo Łódzkie licznie ściągnęli mieszkańcy Łodzi oraz goście z wielu – często bardzo odległych – miejscowości. W niedzielę, pośród licznych kolorowych stoisk wystawienniczych prezentujących walory miast i wsi oraz różnorodne oferty stowarzyszeń i instytucji, znaleźć można było wypełnione zielenią stoisko Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

W tym roku tematem przewodnim naszej ekspozycji była promocja sadzenia drzew w celu poprawy warunków środowiskowych i krajobrazowych województwa. Promocja związana była z akcją „100 tysięcy drzew na stulecie województwa” zainaugurowaną w ubiegłym roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Na stoisku ZPKWŁ każdy chętny mógł bezpłatnie otrzymać wybrane przez siebie drzewko, lub krzew i posadzić je na swojej działce. Wśród rozdawanych roślin znalazły się m.in. drzewa dorastające dużych rozmiarów – jawory, graby, wiązy, kasztanowce i olsze; mniejsze drzewa – klony polne, jarzęby i głogi oraz krzewy – śnieguliczki białe i różowe, ligustry, derenie i trzmieliny. Sadzonki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, więc stoisko ZPKWŁ szybko stawało się coraz mniej zielone, aż pod koniec imprezy wyczerpano wszystkie zapasy.

Wzorem lat ubiegłych, osoby zainteresowane informowane były o działaniach związanych z ochroną przyrody i walorach wszystkich siedmiu parków krajobrazowych. Nauczycielom prezentowano ofertę edukacyjną, a turystów zachęcano do aktywnego spędzania wolnego czasu w najbardziej atrakcyjnych pod względem krajobrazowym terenach województwa łódzkiego.

 

tekst: Adam Świć