Nagroda dla informatora przyrodniczo-turystycznego ZPKWŁ

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Informator przyrodniczo-turystyczny Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego zajął II miejsce w kategorii „informatory przyrodnicze” podczas 26 Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Nagroda została wręczona na Targach Turystycznych w Poznaniu w ubiegły weekend.

Niespełna 100 stronicowy informator o parkach krajobrazowych województwa łódzkiego to kompendium wiedzy dla turystów, przyrodników i osób zainteresowanych spędzeniem wolnego czasu na łonie natury. Wydawnictwo zostało podzielone na 7 część, z których każda poświęcona jest innemu parkowi krajobrazowemu. Poszczególne parki łatwo odszukać po barwnym kodzie na grzbiecie. Niewielki format oraz sprężynowa oprawa, ułatwiają posługiwanie się informatorem w terenie. Za pomocą szczególnych rozwiązań graficznych, tekst został skomponowany w taki sposób, aby skupić uwagę czytelnika na najbardziej istotnych walorach przyrodniczych i kulturowych parków krajobrazowych, a jednocześnie umożliwić odnalezienie potrzebnych informacji w jak najkrótszym czasie. Ciekawostki umieszczone w tekście w formie „barwnych karteczek”, przybliżają rzeczy, unikatowe w świecie przyrody i kultury, często nigdzie wcześniej nie publikowane, będące wynikiem badań pracujących w parkach osób. Wszystkie teksty, zdjęcia, rysunki oraz mapy zostały przygotowane przez pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, przy zachowaniu najwyższej dbałości o rzetelność i aktualność danych.

Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie.

Informator dostępny w formie cyfrowej poniżej.
pdfInformator10.1 MB

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button