Rajd rowerem i pieszo Wzniesienia Łódzkie cieszą

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W ubiegłą sobotę, już po raz XII, odbył się „Rajd rowerem i pieszo Wzniesienia Łódzkie cieszą”. Wraz z Łódzkim Oddziałem PTTK im. Jana Czeraszkiewicza oraz Łódzkim Klubem Turystów Kolarzy im. Henryka Gintera, przy fantastycznej pogodzie i dużej frekwencji ruszyliśmy na trasy piesze i rowerowe.

Dłuższa trasa piesza, na którą zdecydowała się większość uczestników, prowadziła przez Kościelną Górę, użytek ekologiczny „Łąki na Modrzewiu”, kapliczki nad Łagiewniczanką, pałac Heinzla, aż do rezerwatu „Las Łagiewnicki”.

Trasy rowerowe biegły początkowo wspólnie przez Las Łagiewnicki, Klęk, Dobrą skąd grupa jadąca trasą krótszą wróciła do Lasu Łagiewnickiego, natomiast grupa poruszająca się trasą dłuższą udała się do Starego Imielnika, wzdłuż rezerwatu Struga Dobieszkowska, do Dobieszkowa, Bukowca i przez wzgórze „Radary” wróciła do Lasu Łagiewnickiego.

Na mecie tradycyjnie na wszystkich wędrowców czekała herbata, ognisko i konkurs z nagrodami.