Słoneczny Rajd pieszo-rowerowy "Eksploruj świat z Sienkiewiczówką" na Wzniesieniach Łódzkich

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W ubiegły piątek 17 maja, już po raz trzeci odbył się z inicjatywy Szkoły Podstawowej w Niesułkowie, rajd „Eksploruj Świat z Sienkiewiczówką”. Na starcie stawili się uczniowie niemal wszystkich klas ze wspomnianej szkoły, jak i uczniowie Szkoły Podstawowej z Dobrej oraz z Bratoszewic. Po miłym powitaniu i krótkiej tanecznej rozgrzewce wyruszyli na trasy.

Jak co roku, przy pięknej słonecznej pogodzie uczestnicy przemierzali pobliskie tereny Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich pieszo i na rowerach. Trasa piesza prowadziła przez las poćwiardowski, cmentarz z I wojny światowej, malowniczą dolinę rzeki Mrożycy, aż do wiat w południowej części lasu, gdzie na już nieco zmęczonych wędrowców czekała niespodzianka. Psie zaprzęgi wraz z ich przewodnikiem, który bardzo ciekawie opowiadał o tym niezwykłym hobby i swoich psach. Po tej opowieści można było pogłaskać każdego z psich „zawodników”. Droga powrotna szybko minęła, gdyż na mecie na głodnych rajdowiczów czekał pyszny poczęstunek.

Trasa rowerowa prowadziła przez las poćwiardowski, janinowski oraz uroczysko Tadzin. Jej uczestnicy, podobnie jak grupa piesza, mieli okazję posłuchać opowieści i pogłaskać jeżdżące w zaprzęgach psy. Następnie po przejechaniu swojej trasy dotarli na posiłek.

Na mecie na uczestników, oprócz poczęstunku, czekały ciekawe stoiska, można było postrzelać z broni ASG, uzyskać pomoc w serwisie roweru, czy…… wziąć udział w konkursie wiedzy przyrodniczej zorganizowanym przez Oddział PKWŁ. Na najlepszych czekały nagrody.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, mamy jednak nadzieję na kolejny udany rajd już za rok.

Eksploruj świat z Sienkiewiczówką