Uniwersytecki, wiosenny rajd rowerowy’2024

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W niedzielę, 19 maja słuchacze Uniwersytetu III Wieku przy Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zebrali się pod stadionem na Widoku w liczbie osób 22. Stamtąd, pod wodzą pracownika Oddziału Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, wyruszył rajd rowerowy.

Z racji dogłębnej suszy i nieprzejezdności piaszczystych dróg leśnych, odbył się on drogami utwardzonymi, siłą rzeczy w miarę prostymi i cokolwiek mniej ciekawymi turystycznie.

Po niecałej godzinie Rajdowcy III Wieku bardzo dziarsko dotarli do dwóch dębów na terenie Lasu Nieborowskiego, obwieszonych wiankami, kapliczkami i świętymi obrazkami, mającymi za zadanie odstraszanie buszującego tam „złego”. Miejsce to nazywa się „U powieszonego”, co doskonale tłumaczy sytuację.

U dwóch dębów nastąpił podział: część grupy pojechała dalej, do Nieborowa, reszta wróciła Drogą Łowicką do szosy bolimowskiej, po drodze odwiedzając dwie leśne mogiły
żołnierzy AK, rozstrzelanych przez Niemców w lutym 1944 r.

Przy szosie bolimowskiej nastąpił kolejny podział: parę osób wróciło do Skierniewic, reszta pojechała do Bolimowa na lody. I była z tego bardzo zadowolona.

Tekst i zdjęcia – Stanisław Pytliński, Oddział Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.