Ekologiczne podsumowanie projektu "Klasa z drewna" w PKWŁ

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W miniony piątek 10 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej w Dabrówce Dużej odbyła się uroczystość podsumowania szeregu działań ekologicznych, które uczniowie zrealizowali w roku 2023-2024:

1. Zbiórka 540 kg elektrośmieci w ramach ogólnopolskiej akcji „Wszystkie dzieci zbierają śmieci”,

2. Udział w warsztatach ekologicznych organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Brzezinach,

3. Sprzątanie Ladu Tadzińskiego we współpracy z Nadleśnictwem Brzeziny,

4. Udział w konkursie „Klasa z drewna” i w rezultacie pozyskanie środków na powstanie na terenie wokoł szkoły przestrzeni dydaktycznej o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

Uroczystość obejmowała także część artystyczną, która zwróciła uwagę na dzień Ziemi i potrzebę dbania o naszą najbliższą przestrzeń przyrodniczą. Stworzony plac dydaktyczy tego samego dnia służył dzieciom jako przestrzeń do terenowej gry edukacyjnej. Od wielu lat pracownicy Oddziału Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich uczestniczą w działaniach szkół z terenu Parku wspierając je edukacyjnie i dydaktycznie. Niezwykle istotną kwestią jest także wsparcie danej szkoły przez lokalną społeczność, stąd w wydarzeniu wzięła udział: Przedstawicielka Urzędu Gminy Brzeziny Pani Elżbieta Staniszewska, Pani Barbara Kowalska sołtys Dąbrówki Dużej, Reprezentantka Koła Gospodyń Wiejskich Pani Kamila Lipska.