Noc Sów w Oddziale Nadpilicznych Parków Krajobrazowych

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – Oddział Nadpilicznych Parków Krajobrazowych – Sulejowskie Park Krajobrazowy zaprasza 15 marca 2024 roku o godzinie 18:00 na „Noc sów” w siedzibie OT NPK w Moszczenicy przy ulicy Piotrkowskiej 106. Podczas wydarzenia pasjonaci przyrody będą mieli okazję zgłębić swoją wiedzę o tych ciekawych i fascynujących ptakach.

Noc Sów to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne odbywające się każdego roku w lutym, marcu lub kwietniu – miesiącach, w których wiele rodzimych sów jest bardzo aktywna głosowo z uwagi na rozpoczynający się okres godowy. Celem wydarzenia jest popularyzacja wiedzy o sowach, ich biologii, gatunkach, sposobach badań i ochrony. Wydarzenie skierowane jest do dorosłych, młodzieży oraz dzieci.

Noc Sów składać się będzie z 2 części – prelekcji pod wiatą edukacyjną oraz spaceru w terenie, podczas którego będziemy wabić i nasłuchiwać sowy. Wydarzenie potrwa około 2–3 h – w zależności od pogody. Wstęp wolny (bez zgłoszeń i rezerwacji).

Program:

  • pogadanka na temat sów i metod ich ochrony,
  • prelekcja na temat sów – ich budowy, wyglądu, cech charakterystycznych, zamieszkiwanych środowisk, zwyczajów, technik polowania, obserwacja sów w terenie
  • rozpoznawanie sów Nadpilicznych Parków Krajobrazowych,
  • wabienie - odtwarzanie nagrań z odgłosami sów i nauka rozpoznawania sów po głosach;