Światowy Dzień Zwierząt - cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

swiatowy dzien zwierzatDziś, 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, czyli jedno z najważniejszych nietypowych świąt w roku. Pozwala ono na uczczenie wszystkich zwierząt zamieszkujących naszą Ziemię – ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb, czy bezkręgowców. Dlatego Oddział Sieradzkich Parków Krajobrazowych ponownie gościł w murach Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu z cyklem prelekcji. Edukowaliśmy, uwrażliwialiśmy, zarażaliśmy pasją i miłością do przyrody, a wywoływanie uśmiechu na twarzach dzieciaków to zdecydowanie nasza specjalność!

Czy „żona” jelenia to sarna? Kto nosi na głowie wieniec? Które ze zwierząt uznawane jest za spryciarza? Które zwierzęta korzystają z błotnego spa? Na te pytania potrafią już odpowiedzieć mali przyrodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu. Dużą uwagę poświeciliśmy także na rozpoznawanie tropów zwierząt oraz śladów ich żerowania, czy bytowania. Od dziś dzikie zwierzęta nie mają już przed nami tajemnic. Zdecydowanie możemy poświadczyć, ze rośnie nam wspaniałe pokolenie wrażliwych, ciekawych świata młodych ludzi.

Pamiętajmy o zwierzętach, nie tylko w dniu ich święta, ale także na co dzień. W te słoneczne i nienaturalne dla tej pory roku, suche dni, wystawmy na parapety, balkony lub ogrody spodeczki i miski z wodą. Zimą wsypmy do karmnika troszeczkę ziaren słonecznika. Przejdźmy się do lasu i pozbierajmy trochę śmieci, bo każdy gest ma znaczenie.

K. Piasecka