Nowe wiaty turystyczne na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Miło nam poinformować, iż na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich zmodernizowane zostały punkty turystyczne. Łącznie w terenie pojawiło się 12 nowych wiat turystycznych w Lesie Janinowskim i w Lesie Poćwiardowskim. Wiaty zlokalizowane zostały w miejscach starych, zlikwidowanych w zeszłym roku z uwagi na zły stan techniczny wiat. W Lesie Janinowskim od strony rezerwatu Parowy Janinowskie powstało 5 nowych wiat, a od strony wsi Janinów nieopodal leśniczówki 4 wiaty. W Lesie Poćwiardowskim posadowiono 3 wiaty.

W tych dwóch ostatnich znajduje się także miejsce przeznaczone na organizację ognisk. Informujemy także, że każdorazowo gdyby chceli Państwo zorganizować ognisko muszą Państwo skontaktować się z właściwym miejscowo leśniczym (w tym przypadku z leśniczym leśnictwa Janinów). Pierwsi turyści już mieli okazję korzystać z nowych miejsc odpoczynku, niebawem pojawią sie także tablice z regulaminem korzystania w tych miejscach. Przypominamy, iż wiaty należą do Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, a zlokalizowane są na gruntach zarzadzanych przez Nadleśnictwo Brzeziny.

 Życzymy miłego odpoczynku!