Międzynarodowa Noc Nietoperzy w Nieborowie

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, Fundacja „Biodiversitatis” oraz Muzeum w Nieborowie i Arkadii serdecznie zapraszają na wydarzenie edukacyjne: „Międzynarodowa Noc Nietoperzy”. Odbędzie się ono 26 sierpnia 2023 roku w Muzeum w Nieborowie (Aleja Lipowa 35, 99-416 Nieborów).

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30 i potrwa (w zależności od pogody) maksymalnie do 22:00-23:00. W przypadku obfitych opadów deszczu organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany programu wydarzenia.

W programie:

  • około godzinna prelekcja w sali dotycząca biologii i ochrony nietoperzy, przeprowadzona przez specjalistę chiropterologa, dr. Janusza Hejduka z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego,
  • konkurs wiedzy o nietoperzach,
  • obserwacja żerujących nietoperzy w ogrodzie w Nieborowie oraz pokaz sprzętu chiropterologa.

Międzynarodowa Noc Nietoperzy jest obchodzona każdego roku na całym świecie w ostatni weekend sierpnia. Inicjatorem akcji w 1997 roku było „Porozumienie o ochronie populacji nietoperzy europejskich” (EUROBATS). Jego celem jest upowszechnianie wiedzy o nietoperzach, ich ogromnej roli jaką pełnią w przyrodzie oraz zagrożeniach dla tych ssaków.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, natomiast ilość miejsc jest ograniczona!

Spotkanie adresowane jest zarówno do osób dorosłych jak i dzieci (w obecności opiekuna).

Co warto zabrać: odzież terenową dostosowaną do warunków pogodowych i latarkę.

noc nietoperzy

ZAPISY:
Informacji o wydarzeniu udziela: Kinga Nowak,
Zapisów można dokonać telefonicznie: 46 833 37 77 (pn.-pt.: w godzinach: 8:00-15:00) podając imię, nazwisko oraz telefon kontaktowy.

Jeżeli zapisany uczestnik z jakiegoś powodu nie będzie mógł wziąć udziału w wydarzeniu, bardzo prosimy o wcześniejsze poinformowanie o tym – dajmy możliwość skorzystania z miejsca komuś innemu.

Oprac. K. Nowak