Biblioteka – Bliżej Ciebie – II Letni Piknik Biblioteczny – relacja

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

4 sierpnia 2023 r. w OSP Kęszyce Oddział Bolimowskiego Parku Krajobrazowego brał aktywny udział w wydarzeniu „Biblioteka – Bliżej Ciebie – II Letni Piknik Biblioteczny” zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie. Ok. 60 osób wzięło udział w tej imprezie!

Podczas pikniku można było skorzystać z warsztatów rękodzielniczych – gdzie najmłodsi wykonywali ekotorby i zakładki do książek. Kolejne warsztaty były z dziedziny kulinarnej – dorośli oraz seniorzy przygotowywali kopytka z sosem na słono lub na słodko ze śmietaną i cukrem.

Dla maluchów zorganizowana była strefa zajęć sensoplastycznych wraz ze ścieżką sensoryczną – co cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Po warsztatach nastąpiły zajęcia biblioteczno-warsztatowe dla najmłodszych z książką „Wilki. Historie prawdziwe.” Wydawnictwo Dwie Siostry. Na spotkaniu poruszane były tematy dotyczące wilka, jego pożywienia, życia i zachowania. Uczestnicy dowiedzieli się co trzeba zrobić i jak zachować się kiedy zauważymy basiora na leśnej drodze oraz jak nazywane są jego części ciała w gwarze myśliwskiej. Ostatnim punktem warsztatów było odbijanie tropów na piasku i ich rozpoznawanie. Dzieci wykazywały duże zainteresowanie tematyką spotkania - chętnie dyskutowały oraz słuchały z  zaciekawieniem.

Wydarzenie zakończone było projekcją filmu pt. „Wilk, lew i ja”.

Dziękujemy za zaproszenie oraz polecamy się na przyszłość!

Wyk. J. Kowalska

Zdjęcia: J. Kowalska, A. Pruszkowska