Wydarzenie "Nocne życie owadów"

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, Fundacja „Biodiversitatis” oraz Muzeum w Nieborowie i Arkadii serdecznie zapraszają na wydarzenie edukacyjne „Nocne życie owadów”. Odbędzie się ono 30 czerwca 2023 roku na terenie ogrodu romantycznego w Arkadii.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00 i potrwa (w zależności od pogody) nawet do 1:00. W przypadku obfitych opadów deszczu organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany programu wydarzenia. Podczas spotkania, prowadzonego przez entomologa – Radomira Jaskułę (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ) oraz Kingę Nowak (ZPKWŁ - Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego) – dowiedzą się Państwo szeregu ciekawostek o tych niesamowitych bezkręgowcach, jakimi są owady, w tym:

- które z nich są aktywne nocą,

- czemu część z nich przeszła na nocny tryb życia,

- jakie unikatowe przystosowania posiadają,

- czemu niektóre z nich tak łatwo zwabić do lampy i dlaczego tak ważne dla ich ochrony jest zmniejszanie zanieczyszczania środowiska światłem,

- jakie niesamowite wynalazki w codziennym życiu zawdzięczamy owadom aktywnym nocą.

Podczas spotkania będziemy obserwować i rozpoznawać owady zwabione do światła, jak również aktywnie ich poszukiwać z latarkami na pniach drzew czy wędrujących w ściółce.

 wydarzenie arkadia

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, natomiast ilość miejsc jest ograniczona!

Spotkanie adresowane jest zarówno do osób dorosłych jak i dzieci (w obecności opiekuna).

Co warto zabrać: odzież terenową dostosowaną do warunków pogodowych i latarkę.

ZAPISY:
Informacji o wydarzeniu udziela: Kinga Nowak (Bolimowski Park Krajobrazowy),
Zapisów można dokonać telefonicznie: 46 833 37 77 (w godzinach: 8:00-15:00) podając imię, nazwisko oraz telefon kontaktowy.

Jeżeli zapisany uczestnik z jakiegoś powodu nie będzie mógł wziąć udziału w wydarzeniu, bardzo prosimy o wcześniejsze poinformowanie o tym – dajmy możliwość skorzystania z miejsca komuś innemu.

Oprac. K. Nowak