Piknikowo i Sportowo Aktywnie i Zdrowo z Województwem Łódzkim - Piknik w Wojsławicach

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

wojslawice glowneW sobotę 20 maja w Wojsławicach (gmina Zduńska Wola) odbyła się impreza plenerowa pod nazwą: „Piknikowo i Sportowo - aktywnie i zdrowo z Województwem Łódzkim”. Impreza objęta została honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Grzegorza Schreibera. W ramach Strefy Funduszy Europejskich dla bardzo licznie odwiedzających piknik przygotowano wiele atrakcji, zawodów sportowych, konkursów, pysznych kulinariów Kół Gospodyń Wiejskich, dmuchanych zamków dla dzieci, występów tanecznych, koncertów i różnego rodzaju stoisk.

Wśród nich Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Odział Terenowy Sieradzkich Parków Krajobrazowych, który promował i zachęcał do aktywnego wypoczynku na łonie przyrody w Parkach Krajobrazowych naszego województwa, rozdając mapy, foldery i różnego rodzaju „parkowe” publikacje. Jednak największe zainteresowanie budził konkurs w ramach akcji „Owocowe Łódzkie”. Po wylosowaniu dziedziny na specjalnym „kole fortuny”, dzieci i dorośli odpowiadali na pytania o Parkach Krajobrazowych, ich przyrodzie i walorach kulturowych. Nagrodami były sadzonki drzew i krzewów. Wielu uczestników zabawy, brało udział w konkursie kolejny raz, chwaląc wzrost i urodę roślin zdobytych w naszych konkursach w ubiegłym roku.

Zapraszamy na następne pikniki, gdzie również będzie można wygrać piękne sadzonki. Jedną z najbliższych imprez będzie między innymi „Rozpoczęcie Lata z Województwem Łódzkim” w Ostrowie Warckim już 3 czerwca.

M. Ignaczak, K. Piasecka, E. Fraszczyńska