Dzień Ziemi w LO w Puszczy Mariańskiej

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Dzień Ziemi w Liceum Ogólnokształcącym im. Cz. Tańskiego w Puszczy Mariańskiej to niezwykłe wydarzenie. Świętowali uczniowie klas pierwszych (z rozszerzoną biologią i geografią) wraz z nauczycielami. Spotkanie otworzyła Anna Traut-Seliga wykładem pt. „Dlaczego chronimy przyrodę?”.

Przypomniała idee Dnia Ziemi oraz przedstawiła przykłady nadużywania przez ludzi tego co nam oferuje (bezpłatnie) Ziemia. Kolejny wykład, poprowdzony przez pracownika ZPKWŁ, dotyczył Bolimowskiego Parku Krajobrazowego (BPK) - czym jest park krajobrazowy, jakie walory historyczne, kulturowe, przyrodnicze i krajobrazowe posiada BPK i gdzie można znaleźć informację o tym, oraz jak każdy z uczestników spotkania może się w łączyć w ochronę przyrody. Spotkanie wzbogaciły przygotowane przez uczniów tematyczne plakaty. Wykonano też wspólne zdjęcie w pięknych okolicznościach przyrody na terenie liceum.

Serdecznie dziękuję za wspólne świętowanie :-)

Opracowanie: Agnieszka Pruszkowska
Zdjęcia: Agnieszka Pruszkowska, Anna Traut-Seliga